Löneservice
Telefontid: Helgfri måndag-fredag kl 08.00-12.00
  samt onsdag kl 13.00--16.00
  På eftermiddagarna är vi nåbara via e-post och ringer upp vid behov
Ledning, lönechef    
Margareta Espås 0223-29069 margareta.espas@norberg.se
   
Verksamhetsutvecklare/Systemägare  
Solveig Grönberg 0223-29176 solveig.gronberg@norberg.se
   
Utbildning självservice:    
Martin Grönstrand 0223-29068
martin.gronstrand@norberg.se
Linda Ahlström 0223-29077 linda.ahlstrom@norberg.se
Kristina Adeen 0223-29070 kristina.adeen@norberg.se
Margareta Espås 0223-29069 margareta.espas@norberg.se

 

 
 

Lönegrupper

 
 

Avesta kommun (inkl bolag och samordningsförbund)

Agneta Hedman 0223-29079 agneta.hedman@norberg.se
Elin Karlsson 0223-29075 elin.karlsson@norberg.se
Lena Lund 0223-29073 lena.lund@norberg.se
Maria Edwardsson fr 9 okt 0223-29012 maria.edwardsson@norberg.se
Martin Grönstrand 0223-29068 martin.gronstrand@norberg.se
Märit Dömstedt 0223-29060 marit.domstedt@norberg.se
Sirkku Åsberg 0223-29062 sirkku.asberg@norberg.se

 

Hedemora kommun (inkl bolag) /Norbergs kommun

Ann-Cathrine Olsbacka 0223-29076 ann-cathrine.olsbacka@norberg.se
Joakim Svedlund 0223-29074 joakim.svedlund@norberg.se
Carina Hjelm 0223-29278 carina.hjelm@norberg.se
Kristina Adeen 0223-29070 kristina.adeen@norberg.se
Stefan Klinga 0223-29066 stefan.klinga@norberg.se
Solveig Grönberg 0223-29176 solveig.gronberg@norberg.se
 
Fagersta kommun (inkl bolag och samordningsförbund /Skinnskattebergs kommun
Gunilla Sohlberg 0223-29078 gunilla.sohlberg@norberg.se
Marlene Jansson 0223-29065 marlene.jansson@norberg.se
Linda Ahlström 0223-29077 linda.ahlstrom@norberg.se
Marianne Sundström 0223-29271 marianne.sundstrom@norberg.se
Anna Hedlund 0223-29067 anna.hedlund@norberg.se

 

 

 
Drift/Utdata:   kommun/bolag/samordningsförbund
Agneta Hedman 0223-29079 Avesta
Ann-Cathrine Olsbacka 0223-29076 Hedemora
Gunilla Sohlberg 0223-29078 Fagersta
Martin Grönstrand 0223-29068 Norberg/Skinnskatteberg

 

Pensionsfrågor:   kommun/bolag/samordningsförbund
Ann-Cathrine Olsbacka 0223-29076 Avesta
Linda Ahlström 0223-29077 Fagersta
Stefan Klinga 0223-29066 Norberg/Skinnskatteberg

 

WinLas:  
Margareta Espås 0223-29069
Carina Hjelm 0223-29278

 

   
Avstämning/Redovisning lönekonton:  
Joakim Svedlund 0223-29070 Avesta
Kristina Adeen 0223-29074 Hedemora/Skinnskatteberg
Marlene Jansson 0223-29065 Fagersta/Norberg

 

 
 

Tillbaka